Volkswagen Motorsport történelem

A Volkswagen Motorsport valamivel több mint fél évszázados története során a márka immáron legendássá vált versenyautói számos sikert értek el. Győzelmeik nemcsak a Volkswagen presztízsét emelték, de komoly hatással voltak a később érkező utcai modellekben megjelenő fejlesztésekre is.

A kezdetek

A Volkswagen Motorsportot 1966. július 11-én alakult meg, és a Formula Vee versenysorozat elsőszámú tehetséggondozója volt.

1969

Formula Vee verseny a legendás nürburgringi pályán: Helmut Marko 137 km/h-s átlagsebességgel nyeri a hat körös futamot Niki Lauda előtt.

1975

Keke Rosberg egy Kaimann Volkswagent vezetve nyeri a német Formula Super Vee bajnokságot.

1978

Klaus-Joachim Kleint egy Golf GTI 1600-ban ülve nemcsak az Estering kupát, de a nem hivatalos német Rallycross Bajnokságot is megnyeri. Ugyan ebben az évben már a FIA Európai Rallycross Bajnokságban is elindul.

1980

A Volkswagen a sivatagot is meghódítja. Iltis modelljükkel első helyen végeznek a Dakar Rally-n.

1981

A világoszöld Golf I GTI megnyeri a német Rally Bajnokságot.

1985

világ rekorder Polo G40: a modell 208.1 km/h-s sebességével beállítja a 24 órás sebesség rekordot Ehra-Lessienben.

1986

A svéd Kenneth Eriksson és Golf II GTI-je a dobogó legfelső fokán végez az 1986-os Rally Világbajnokság végén.

1990

Michael Schumacher világbajnok lesz Formula 3-as kategóriában.

1991

Újabb győzelem a német Rally Bajnokságban. Ezúttal Erwin Webernek és Manfred Hiemernek köszönhetően, akik a 282 lóerős Golf G60-nal versenyeznek.

1998

A Lupo bemutatkozik az ADAC Volkswagen Touring Junior kupájában.

2007

A 300 lóerős, 2 literes TSI motorral szerelt Golf GTI, kategóriájában győzedelmeskedik a nürburgringi 24 órás versenyen.

2009

A Dakar Rally történetében a márka az első olyan győztes, amelyik dízel hajtású autóval tud nyerni.

2010

A Volkswagen autói megszerzik az első három helyet a Dakar Rally-n.

2011

A Volkswagen bejelenti, hogy a következő szezonban a Polo R WRC-vel fog versenyezni a FIA Rally Világbajnokságon.

2013

Számos rally világbajnoki győzelem. A Volkswagen csapata Svédországban és Franciaországban is a dobogó tetején végez. A márka nyeri a gyártók világbajnokságát.